Tidlig jul i HF Mors

Tidlig jul i HF Mors.

7. december 2017

”I netIP bruger vi meget tid og energi på at passe godt på hinanden, det skal også gavne de klubber og foreninger vi støtter”, fortæller Leder af Marketing hos netIP, Mike Overgaard.

 

netIP har netop sponsoreret 500 nye drikkedunke og 32 lægetasker til HF Mors til glæde og gavn for hele klubben. 

Lars Svane Nielsen, bestyrelsesmedlem i HF Mors, er rigtig glad for sponsoratet:

"Det er helt vildt og vi glæder os rigtig meget til at netIP vil komme til at følge med alle vores hold rundt på både drikkedunke og lægetasker. Det er uundværlige remedier i en håndboldklub og for en klub af vores størrelse, er det faktisk en rigtig stor investering, så at netIP har sørget for både sikkerheden, ved at alle vores hold, nu har lægetasker, som er fyldt med indhold, så vi kan behandle evt. skader med det rigtige udstyr fra starten og drikkedunke, som gør at alle vores spillere kan få væske fra deres ”egen” drikkedunk, så vi undgår at de drikke af de samme flasker og dermed mindsker faren for evt. smitsomme sygdomme, det er bare helt fantastisk for vores forening og ikke mindst vores spillere." 

Læs mere her:

http://www.limfjordupdate.dk/netip-uddelte-tidlige-julegaver-til-hf-mors

http://morsoefolkebladsugeavis.dk/orange-jul-hf-mors/

Support